Pirinç Detoksu

Pirinç Detoksu
Pirinç Detoksu

Pirinç Detoksu

Doğu’da idrar yolları hastalıkları veya eklemlerde tuz birikmesi olduğunda pirinç detoksu temizlenme işlemleri uygulanır. .

Bu detoks ile vücuttan toksinler uzaklaştırılır, metabolizma hızlanacaktır, kilo verdirir, şişlikler azalır, böbrek ve karaciğerin etkinliği artırır.

Bu tedavi sırasında iyi sonuç elde etmek için tuzsuz diyet takip edilmelidir. Terapinin sonunda idrar bulanık ve mukoza kıvamında olur. Bu da vücudun temizlenmesi demektir.

Detoksa başlamak için 4 bardak alın ve hepsini ayrı ayrı numaralayın. Önemli olan, bardakları karıştırmamanız. Pirinç 4 gün sırılsıklam kalmalıdır.

1. gün

Sabah pirinci yıkayıp 2-3 çorba kaşığı bardağa dökün, üstüne soğuk su alın. Bardağın ağzını kapatın ve ertesi güne kadar bekleyin.

2. gün

Sabah bardaktaki pirinci süzgüde yıkayın, sonra yeniden üzerine soğuk su alın.

Bundan sonra 2. bardağa 2-3 çorba kaşığı yıkanmış pirinç dökün, üstüne soğuk su alıp 1. bardağın yanına koyun.

3. gün

1. 1. ve 2. bardaktaki pirinçleri yeniden süzgüde yıkayın ve üzerine soğuk su alın.

2. 3. bardağa 2-3 çorba kaşığı yıkanmış pirinç döküp üzerine soğuk su alın.

4. gün

Birinci, ikinci ve üçücü bardaktaki pirinci sırayla süzgüde yıkayın ve üzerine soğuk su dökün.

Dördüncü  bardağa yıkanmış pirinç döküp üstüne soğuk su alın.

5 gün

1-) Birinci bardaktaki  pirinci yıkayıp ondan lapa pişirin. Pirinci çok kaynatmayın, lapa cıvık olmalı. Yemeden 20-30 dakika önce bir bardak su için. Aynı zamanda düğümü çiğ halde de yemek faydalıdır, 4 gün boyunca yumuşamış olur. Pirinci yedikten sonra 4 saat boyunca hiçbir şey yemeyin ve su içmeyin.

2-) Boşalmış bardağa yeniden pirinç dökün ve üzerine soğuk su alıp lap akıyor sıraya koyun. Bunu 2 ay içinde tekrarlamak gerekir. Sabah pirinci yedikten sonra aynı kural ile yenisini hazırlamak gerekir. Öğle ve akşam yemeğine istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz. Çorba tuzu, acı ve ekşi yiyecekler, alkol ve sigaradan kullanmak olmaz.

Pirinç ile detoksu yapmanın hiçbir yan etkisi yoktur. Bazıları işlemin öncesinde biraz halsizlik hissedebilirler. Bunun üstesinden gelmek için  daha fazla dinlenin.

Pirinç ile organizmanın temizlenmesi sürecini yılda 1-2 kez geçirmek gerekir.

Pirinç detoksu kişiden kişiye farklılık gösterebileceğinden dolayı, bu diyeti uygulama kararı almanızda tüm sorumluğu üstlenmiş olursunuz. Sitemiz olan kadınca notlar bu durumda tüm sorumluğu red etmektedir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.