Youtube KanalımızKanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Küllü Karamel Saç Rengi

Küllü Karamel Saç Rengi

30 yaş ve üstü kadınlarımızın tercih ettiği küllü karamel saç rengi, gençler tarafından kullanılmamaktadır. Zira kullanıldığı takdirde, oldukları yaşın beş yaş üstü bir görüntü elde edeceklerdir.

Küllü Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Karamelin içerisinde bulunan kahve ve sarı tonlara, küllü sarı saç boyası katılmasıyla elde edilmektedir.

Karamel rengin içerisine küllü renk ilave edildiği zaman, karamelin canlılığı azalacaktır. Bu nedenle bu rengi kullanan hanımlarımız, saçlarını boyadıkları zaman, bakımlarına çok dikkat etmelidirler. Sülfat saç rengini bozan maddelerden bir tanesidir. Boya koruma özelliği bulunan şampuanların içerisinde sülfat olmaması sebebiyle, doğru tercihler yapılması çok önemlidir.

Bunun yanı sıra, güneş ışınları da saç rengine zarar vereceği için, güneş ışınlarının direk geldiği öğle saatlerinde, gölgeden yürümek ve şapka kullanmak koruyucu olacaktır. Küllü karamel saç rengi, sıcağı sevmeyen bir renk olması dolayısıyla, saçların soğuk veya ılık suyla yıkanması doğru olacaktır. Bunun yanı sıra, saç şekillendiriciler ve aşırı fön çekmekte saçlarınızın rengine zarar veren uygulamalar arasında yer almaktadır.

Rengin elde edilmesi zor olduğu için, bir uzmana yaptırılması iyi olacaktır. Evde kendi imkânlarınızla uygulamaya çalıştığınız takdirde, yeşilimsi bir ton elde edebilmeniz mümkündür.

Küllü Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Küllü karamel saç rengi, renkli gözlü ve buğday tenli kadınlara çok yakışan bir renk tonudur. Renk, gri ve tonlarından oluşan yansımaları barındırmaktadır. Bu sebeple, soluk ten renginde olan, beyaz tenli kadınlarda hoş görünmemektedir. Bu rengi kullanan kadınlara, düz ya da katlı kesimler önerilebilir. Saçların açık şekilde kullanılması, rengin kendisini göstermesine yardımcı olacaktır.  Davetlerde, dağınık topuzlarla kullanıldığı takdirde, dikkatleri üzerinizde toplamanız mümkündür.

Makyaj olarak, tercih etmeniz gereken renk tonu ise kahverengidir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.