Youtube KanalımızKanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Kızıl Karamel Saç Rengi

Kızıl Karamel Saç Rengi

Kızıl karamel saç rengi, karamel saç rengi ve kızılın birleşmesiyle meydana gelen ve kullanan kişide oldukça sexi duran bir saç rengidir. Karamelin kızıl hali olan bu ton, özellikle beyaz tenli kadınlarda çok şık görünmektedir. Rengin içeriğinde kırmızıdan ziyade, turuncu hâkimdir. Zira karamelde sarılık ve dorelik mevcuttur.

Kızıl Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Saçınızı karamelin herhangi bir tonuna boyamak istiyorsanız, saçınızın zemini koyu renk ise, mutlaka açmanız gerekmektedir. Bunu yaparken, oryal denen açıcı madde kullanılmaktadır. Bu madde, işini bilen, profesyonel kişilerce kullanılmalıdır. Yoksa saçlarınız oldukça zarar görebilir. Bu gerçekleşirse, saçlarınızı boyayamadan kestirmek mecburiyetinde ve uzun süre boyayamamak durumunda kalabilirsiniz. Bu sebeple koyu saç rengi kadınların, karamel tonlara geçişi sırasında ve saç rengi oturana kadar kuaföre gitmeleri daha doğru olacaktır. Saç rengi oturduktan sonra, oryal gerektirmeden, sadece boya kullanılarak işlem uygulanabilir.

Saç rengi açık olan, kumral ve sarı saçlı hanımlarımız, karamel renge geçiş esnasında açıcı gerektirmeyeceği için, sadece boyayla istedikleri rengi elde edebilirler.

Kızıl karamel saç rengi elde etmenin diğer farklı bir seçeneği ise, saçların en açık karamel tonuna boyanıp, daha sonra istenilen ölçüde kızıllık katılmasıdır. Bir iki yanılma payından sonra, arzu edilen saç rengine kavuşmak mümkün olacaktır. Kısacası kızıl karamel saç rengi elde edilene kadar 4-5 aylık bir süre zarfı gerekebilir. Sabrın sonunda istediğiniz, en doğru tona kavuşabilme imkânını yakalayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, kızıl rengi diğer renklere göre, daha kolay akacağı için düzenli bakımının yapılması çok önemlidir. Ayrıca renkte, kendinize yakışan makyajla tamamlandığında, yakalamak istediğiniz çekiciliğe rahatlıkla kavuşabileceksiniz. Yüz yapınız müsait ise, kakül kullanmanız, modelin kendini göstermesine yardımcı olacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.