Youtube KanalımızKanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Karamel saç rengi en çok kimlere yakışır

Karamel saç rengi en çok kimlere yakışır

Kadınlarımız, zaman içerisinde çok defa kendilerinde değişiklikler yapmaktan hoşlanmaktadır. Bu değişikler, kimi zaman giyim stillerinde, kimi zaman ise saç şekillerinde kendini gösterir. Moralleri bozuk olduklarında, kendilerini iyi hissettiklerinde, mevsim değişikliklerinde ve daha birçok sebepten ötürü söz konusu yenilik arayışlarına girebilirler.

Bizde bugün bu değişimler arasında, hanımlarımız tarafından belki de en öne çıkan maddelerden birini masaya yatırmak istedik. Bildiğiniz gibi, kadınlar saç şekillerini değiştirme konusunda çoğu zaman kesim işlemine cesaret edemedikleri için, renkleriyle oynamaya karar verirler. Peki, bu renkler arasında en beğenilen renk unvanı hangisi, bilmek ister misiniz?

Saç renkleri arasından sıyrılmayı başararak, son yıllarda oldukça öne çıkıp, tercih edilirliği yükselen “karamel saç rengi” günümüzün en popüler rengi olmayı başardı. Bizde bu konuyu ayrıntılarıyla araştırmak istedik. Karamel saç rengi hakkında, sizler için a dan z’ye kadar detaylı bir yazı hazırladık. Yazımızda konuyla ilgili olarak, aradığınız tüm sorulara yanıt bulmanızı umuyoruz. Hadi o zaman başlayalım.

Karamel saç rengi en çok kimlere yakışır

Son zamanlarda birçok kadının ilk tercihleri arasında girmeyi başaran karamel saç rengi, bu senede de en çok tercih edilen renkler arasına girmeyi başardı. Renk katalogunun zengin olması, hemen her cilt rengine sahip hanımın kendine yakışacak doğru rengi bulmasına imkân tanıyor.

Rengin çeşitleri arasında; bakır karamel, koyu karamel, karamel kahve, açık karamel, krem karamel, parlak karamel gibi tonlar bulunuyor. Söz konusu tonlar zaman zaman balyajlarla açılarak, kişiye uygun şekilde yeni tarzlar oluşturuluyor.

Peki, mevcut tonlar dikkate alındığında kime hangi seçenekler tavsiye ediliyor?

Bakır karamel saç rengi kimlere yakışır

Bakır tonlarının ve karamelin mükemmel uyumu ile bir araya gelen bu saç rengi, özellikle esmer kadınlara ayrı bir hava katmaktadır.

Bakır karamel ile dalgalı bir saç modeli kullanmanız durumunda, saçlarınızın rengini bir tık öne geçireceğinizin altını çizmekte fayda var.

Koyu karamel saç rengi kimlere yakışır

Özellikle esmer ve buğday tenli kadınlara en çok yakışan koyu karamel rengi, bir miktar makyaj yardımı ile beyaz tenli kadınlarda da çok güzel durmaktadır.

Koyu karamel rengini saç uzunluğu orta boy olan kadınlara tavsiye ediyoruz. Uçları dalgalı bir model ve makyaj ile mükemmel görüneceksiniz.

Karamel kahve saç rengi kimlere yakışır

Kış aylarında en çok tercih edilen karamel kahverengi en çok açık tenli kadınlara yakışmaktadır. Eğer sizde açık tenli bir kadın iseniz bu rengi denemenizi şiddetle öneriyoruz.

Karamel kahverengi saç, salık görünümlü uçları maşalı saçlarınızda mükemmel bir görüntü yaratacak.

Açık karamel saç rengi kimlere yakışır

Açık karamel saç rengi birçok kadına yakışan ama özellikle beyaz tenli kadınlara önerilen bir renk tonudur.

Açık karamel rengi ile uçlara doğru kızıl karışımlar kullanılabilir. Saç modeli olarak ise düz fönlü saçlar mükemmelliğinize mükemmellik katacaktır.

Koyu karamel saç rengi kimlere yakışır

Beyaz tenli kadınların zarafetini arttıran koyu karamel saç rengi, birçok Hollywood ünlüsü tarafından da tercih edilmektedir.

Uzun ve uçlara doğru hafif dalgalı bir saç modeli seçmeniz, saç ve görüntünüzün ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

Krem karamel saç rengi kimlere yakışır

Açık tenli kadınlara en çok yakışan saç renklerinden birisi olan krem karamel rengi, özellikle yaz aylarında sıkça karşımıza çıkmaya devam edecek.

Biz saç modeli önerisi olarak sizlere uzun saç modellerini öneriyoruz. Yaz aylarında saç renginiz ile çevrenizi aydınlatın.

Beyaz tenlilere yakışan karamel tonları

Beyaz tenli kadınlara yakışan karamel saç tonları. Bakır karamel, çikolata karamel, krem ve açık karamel tonlarıdır. Bu tonlar ve güzel bir saç modeli ile şıklığınıza şıklık katacaksınız.

Buğday tenlilere yakışan karamel tonları

Buğday tenli kadınlara yakışan karamel tonlarına örnek verecek olursak; açık karamel, krem karamel ve karamel bakır renklerini söyleyebiliriz. Yüzünüze uygun bir saç modeli ile siz de mükemmel görüneceksiniz.

Parlak karamel saç tonları

Parlak karamel saç tonları açık karamel ve krem karamel saç renklerine örnek gösterilebilir. Kısa saçlarınız ve mükemmel bir parlak karamel ile görünüşünüzü ve saçlarınızın ışıltısını nirvanaya çıkartacaksınız.

Karamel rengi boyalı saçlara bakım nasıl yapılmalıdır.

 • Saç kremi seçimi: Saç kremi seçiminde amonyak içermeyen saç kremlerini seçmeniz, saç boyanızın daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.
 • Bakır karamel: Bakır karamel saç, diğer karamel tonlarına oranla daha çabuk akmaktadır. Daha çabuk akmasından ötürü de saçlarınız yıpranmaktadır. Bu yıpranmanın önüne geçmek amacıyla, saçlarınıza doğal yağlar ile masaj yapmanız önerilir. Söz konusu masaj, saçlarınızın yıpranmasının önüne geçilmesinde fayda sağlayabilir.
 • Saçlarını boyattıktan sonra: Saçlarınızı boyattıktan hemen sonra yıkamaktan kaçınmalısınız. Saçlarınızı boyattıktan sonraki 48 saat yani 2 gün içerisinde yıkamamanız durumunda, saç rengi saça daha iyi nüfus edecektir.
 • Sık aralıklarla yıkamayınız: Sık aralıklarla, örneğin gün aşırı saçlarınızı yıkamanız saçınızdaki boyanın daha çabuk akmasına neden olacaktır.
 • Sıcak su: Sıçak su ile saçlarınızı yıkamanız, saçınızdaki boyanın daha erken akmasına neden olur. Bu sebeple, saçlarınızı aşırı sıcak suyla yıkamamanız tavsiye edilir.
 • Sülfatsız şampuan seçimi: Sülfat içeren şampuanlarda tuz oranı yüksektir. Bu nedenle saçınızda renk ve nem kaybına sebebiyet vermektedir. Saçlarınızda boya olmasa dahi hacim kaybı yaşamamanız adına, sülfat içeren şampuanlar kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Vitamin desteği: Saç boyasının içerisinde kimyasal bileşenler olmasından ötürü, gerek saç bakımınızı yaparken, gerekse günlük yaşantınızda vitamin kullanımınızı ihmal etmemenizi öneriyoruz.
 • Fön kullanımı: Saçlarınız ıslak iken fön kullanmaktan kaçınınız. Eğer acil bir işiniz var ise havlu yardımı ile iyice nemini aldığınız saçınıza düşük ısıda fön tutabilirsiniz.
 • Sağlıklı beslenme: Sağlıksız beslenme, sağlığımız olduğu kadar saçlarımız içinde kötü bir alışkanlıktır. Saç renginizin daha canlı ve saçlarınızın daha hacimli olması için sağlıksız besinlerden uzak durmak etkili bir yöntem olacaktır.
 • Çok sıkı toplamayın: Saçlarınız köklerinin zarar görmemesi ve koparak dökülmelerin önüne geçmek için saçlarınızı sıkı toplamaktan kaçının.
 • Kuaförünüzden destek alın: Özellikle koyu renk tabanı olan kişilere, saçlarının rengi açılması aşamasında saça zarar verilmemesi ve istenilen doğru rengin bulunabilmesi amacıyla, profesyonel kuaför desteği almalarını önerilir.

Daha önceden yazdığımız Hindistan cevizi yağı ile saç ve cilt bakımı adlı yazımızda ilginizi çekebilir.

Daha fazla bakım önerisi için saç bakım kategorimize bakabilirsiniz.

Bu yazı kadınca notlar sitesi için hazırlanıp kaleme alınmıştır. Bu ve benzeri yazılarımızın devamlılığı için instagram sayfamızı takip ederek, bizlere destek olabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.