Youtube KanalımızKanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Karamel Bakır Saç Rengi

Karamel Bakır Saç Rengi

Karamel saç rengi, son yıllarda oldukça popüler olan saç renklerinden bir tanesidir. Saç rengi seçilirken, cilt tipinize ve kendinize yakışacak rengi doğru seçmeniz çok önemlidir. Yanlış yapılan tercih, rengin sizde çiğ durmasına sebep olacaktır. Karamel renk, her cilt tipine uygun tonlara sahip olması bakımından da, avantajlı renkler arasında yer almaktadır.

Bugün sizler için, bu tonlardan karamel bakır saç rengi hakkında bazı bilgileri paylaşmak istiyoruz. Öncelikle, bakır tonlarının uygun cilt tiplerinde ne kadar yakıştığını söyleyerek başlayabiliriz. Bakır tonunda kendi içinde açıktan koyuya doğru renk çeşitlemesi vardır. Kişinin tercihine göre açıktan koyuya uygulama yapılmaktadır.

Karamel bakır saç rengi, beyaz ve buğday tenli kadınların rahatlıkla seçebilecekleri saç renkleri arasında bulunmaktadır. Renkli gözlü bayanlarda adeta ışıldayan bu renk, kullanan kişiye canlılık kazandıracaktır.

Her ne kadar rengi esmerlerinde kullandığı görülse de, bu cilt tipine sahip bayanlara daha çok yakışacak başka karamel renklerin olmasından ötürü, diğer seçenekleri değerlendirmelerini önerebiliriz.

Karamel bakır saç rengi bakımı

Rengin dezavantajlarından bahsetmemiz gerekirse, bakır renkleri kolay akan saç boyaları arasında yer almaktadır. Bu sebeple, kullanan kişinin rengi daha sık aralıklarla yenilemesi gerekmektedir. Ayrıca bakımı çok önemlidir. Rengin canlılığının korunması bakımından, uygun bakımların zamanında yapılması şarttır.

Saçımızı yıkarken, boyalı saçlara özel uygun şampuan ve saç kremlerinin kullanılması muhakkak gereklidir. Bunun yanı sıra, gerekli zaman aralıklarıyla koruyucu maskeler uygulanması, rengin canlılığını koruyacaktır. Bahsettiğimiz gibi, renk aktığı takdirde yenilenerek, devamlılığı sağlanmalıdır.

Tüm bunlara rağmen, uygun cilt tiplerinde oldukça çekici görünen renk, çekilen tüm bu sıkıntılara değecek diyebiliriz. Sizde denemek isteyenlerdenseniz, vakit kaybetmeden saçınıza uygulayarak güzel ve çekici olmaya adım atabilirsiniz.

Ayrıca sizin için daha önce yazmış olduğumuz karamel saç rengi yazılarımıza da göz atmanızda fayda var. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

2 Comments

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.