Esmer Tenli Kadınlar İçin 10 Güzellik İpucu

Esmer tenli kadınlar için güzellik sırları
Esmer tenli kadınlar için güzellik sırları

Esmer Tenli Kadınlar İçin 10 Güzellik İpucu

Güzellik konusu ve güzel olmak hangi ırktan, hangi ten rengine sahip olursa olsun tüm kadınların en temel ilgi odaklarından birisidir. Bir kadın güzelliği ile kalabalığın arasından sıyrılmak ve dikkat çekmek ister. Kadınlar genel olarak kendi kültürlerindeki güzellik anlayışına göre hareket ederek, hemcinsleri arasında fark yaratmaya çalışırlar. Bunun içinde çeşitli yöntemler kullanarak saçlarını, gözlerini, dudaklarını ve yüzlerini daha güzel göstermek için ellerinden geleni yaparlar. Bu makalemizde esmer tenli kadınlar için 10 güzellik ipucuna yer vermek istiyoruz.

1. Saçlarınızı Nemli Tutun

Esmer ve sık saçlara sahip olan esmer tenli kadınların saçlarını ön plana çıkarması diğer ten rengine sahip kadınlara göre biraz daha zahmetlidir. Sık saçların yıpranması diğer saçlara göre daha kolaydır. Yıpranan saçlar da haliyle güzelliklerini yansıtamazlar. Bu yıpranmanın etkilerini en aza indirmek adına saçların daima nemli bir görünümde olması gerekir.

2. Koyu Tonlu Makyaj Yapmaktan Korkmayın

Ten renginiz koyu diye, muhteşem yüzünüzü ve dudaklarınızı ortaya çıkartabilmek için koyu tonlu makyaj yapmaktan korkmayın. Örneğin gerçek kırmızı renk koyu ten rengine sahip kişilerde mükemmel durur. Simli tonlar kullanılarak yapılan makyaj ise akşam vakitlerinde daha çekici bir görünüm kazandırır. Gözlerinize ve dudaklarınıza koyu tonları uygularken, yüzünüzün geri kalanına daha açık tonlarda hafif bir makyaj uygulayabilirsiniz.

3. Badem Gözlerinizi Ortaya Çıkartın

Esmer tenli kadınlar genelde oldukça güzel badem gözlere sahiptir. Makyaj yaparken gözlerinizi vurgulamak için eyeliner ve maskarayı birlikte kullanın.

4. Hafif Fondöten Uygulayın

Esmer tenli kadınların birçoğu hiç makyaj yapmaya gerek kalmayacak kadar güzel yüze sahiptir. Ancak yine de hafif ve nötr temelli fondötenler kullanarak yüzünüzü daha fazla ön plana çıkarabilirsiniz.

5. Fondöteni Abartmayın

Akşam için hazırlanırken şeffaf fondötenler kullanarak muhteşem parlaklıkta bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunu yaparken fontöten renginin göz ve dudaklarınıza uyguladığınız renklerle rekabete girmemesine dikkat edin.

Koyu ten rengi için makyaj önerileri

6. Göz Renginizi Vurgulayın

Özellikle koyu kahverengi, yeşil ve mavi göz renklerine sahip esmer tenli kadınlar, doğru göz farı tonlarını kullanarak muhteşem gözlerine vurgu yapabilirler. Kahverengi gözlere koyu mor, mavi gözlere kahverengi ya da bronz, yeşil gözlere menekşe ya da kahverengi, ela gözlere ise altın ya da yeşil tonlarda far kullanabilirsiniz.

7. Göz Şekline Göz Makyajı Uygulayın

Benzersiz göz şekline sahip kadınlardan birisiyseniz, benzersiz bir göz makyajı yapmak zorundasınızdır. Örneğin küçük gözleriniz varsa gözlerinizi daha küçük gösterecek bir makyajdan kaçınmalısınız. Küçük gözlere sahip kadınlar üst göz kapaklarına uyguladıkları eyeliner’ı sınırlayarak bu durumdan kaçınabilir

8. Parlak Kırmızı Ruj

Parlak kırmızı ruju temizlemek diğer tonlara göre oldukça zordur. Ancak parlak kırmızı rujun esmer tenli kadınlara ne kadar çok yakıştığını düşününce bu zahmet çekilir gibi geliyor. Ruj seçiminde gün içinde mat renkleri tercih edebilirsiniz ancak akşam aktivitelerinde mutlaka parlak kırmızı ruju deneyin. Öte yandan mercan, şeftali ve bronz rujlar esmer tenli kadınlar için pek uygun tonlar değildir.

Parlak Kırmızı Ruj

9. Teniniz İçin Nemlendirici ve Güneş Kremi Kullanın

Ten renginiz ne olursa olsun mutlaka cildinizi nemli tutmalısınız. Yağlı cilde sahipseniz su bazlı ürünleri tercih edebilirsiniz. Kuru cilde sahipseniz nemlendirici krem içeren ürünleri kullanabilirsiniz.

10. Doğru Fondöten Rengini Kullanın

Geçmişte kadınların ten renklerine uygun tonlarda fondöten bulması oldukça zordu. Günümüzde ise bu durum tam tersine dönmüş durumda. Artık kozmetik firmaları tüm kadınları düşünerek farklı tonlarda fondötenler üretiyor. Dolayısıyla ten renginize tam uyum sağlayan tonlarda fondöteni bulmanız çok kolay olacaktır.

Siz de kendi güzellik ipuçlarınızı diğer kadınlarla paylaşmak isterseniz, aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.