Diyet Yapmadan Kilo Vermek İster misiniz?

Diyet Yapmadan Kilo Vermek İster misiniz?

Güzel günler değerli Kadınca Notlar okuyucuları. Bugün sizler için bahar günlerini yaşadığımız şu günlerde, pek çok kadının kâbusu haline gelen fazla kilolardan kurtulma yöntemlerinden bahsetmek istiyorum. Diyet Yapmadan Kilo Vermek İster misiniz? O halde öncelikle mucizevî diyerek denediğiniz diyetlerin uzun süreçte size hayal kırıklığı yaşatabileceğini bilmeniz gerekiyor.

Sağlıklı beslenerek ve öğünlerin yeterli besin düzeylerini karşılayacağı şekilde oluştuğundan emin olup, istediğiniz vücut ölçülerine kavuşabilirsiniz. Yemek alışkanlıklarının ve hareket etme sıklığımızın bir yaşam biçimi haline gelmesi gerektiğini unutmamalısınız. Yazımızda hayatınızda uygulayacağınız bazı önemli değişikliklerle, sağlıklı kilonuza gelmenizin püf noktalarına değineceğim.

Kahvaltı öğününüzü ihmal etmeyin

Diyet Yapmadan Kilo Vermek için gün içindeki kalori düzeyinizi minumum şekilde değerlendirmek istiyorsanız, mutlak surette kahvaltınızı düzenli yapmanız gerekiyor. Diyetsiz kilo verebilmek, gün aşırı günlük kalori alımının ortalama %25’ini kapsayan, yeterli düzeyde kahvaltı yapmakla mümkün olabilir.

Sık yemeğe özen gösterin

Günlük besin planınızda sık ve küçük porsiyonları tercih etmeye özen göstermelisiniz. Açıklayıcı şekliyle, 3 büyük porsiyonlu ana öğün yerine 3 saat arayla tamamlayacağınız küçük porsiyonlar daha tok kalmanızı sağlayacak ve kan şekerinizi dengeli tutacaktır. Böylelikle gereğinden fazla yemek yemekten kurtulabilirsiniz.

Spora önem verin

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, yaşam şeklinizi doğru şekilde yönlendirerek, uzun vadede çok iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bunun için spora gereken değeri vermeniz size çok yarar sağlar. Bu sayede metabolizmanızdaki fonksiyonlarınız işlevlerini artırır ve dengeli beslenmenizin sonuçlarını almaya başlarsınız. Spor, kaygı azalmasında da etkilidir.

Rafine şekeri hayatınızdan çıkarın

İçerisinde rafine şeker olan her türlü gıda, sizin düşmanınız. Diyetleriniz sırasında da sürekli özlemini çektiğiniz, bağımlılık yapan bu gıda, metabolik bozukluk risklerini arttırmaktadır. Bunun yerine, nefsinizi köreltecek ve vitamin almanızı sağlayacak besinler tüketebilirsiniz.
Tatlı krizlerine elveda demek için sizin için daha önce hazırlamış olduğumuz. Ev yapımı refine şekersiz çilek reçeli yazımıza göz atmaya davet ediyoruz.

Protein tüketiminizi arttırın

Tüm sağlık beslenme programları, protein tüketiminin arttırılması hedeflenerek düzenlenir. Bu besin, kas kütlesinin artmasına yardım eder ve bir takım hormon aktivitelerini de düzenler.

Bol su için

Kilo verdirmeye yardımcı en mükemmel içecek sudur. Hem kalorisiz, hem de toksin atıcı özelliklerinin olması yanı sıra, karaciğer ve böbrek işlevlerinin de aktifleşmesini sağlar. Tokluk sürenizi artırır, iştahı azaltır.

“Diyet Yapmadan Kilo Vermek İster misiniz” isimli makalemizi burada sonlandırıyoruz. Benzeri birçok zengin içerikten faydalanabilmek için, sitemizi takipte kalmayı lütfen unutmayın.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.