Youtube KanalımızKanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Akne İzlerini Yok Etmek

Akne İzlerini Yok Etmek

Yüz üzerinde beliren akneler görüntü açısından büyün sorun teşkil etmektedirler. Fakat biz bugün, bu akneleri iyileştirdikten sonra yüzümüzde bıraktıkları izlerle nasıl başa çıkarız, bunu anlatmak istiyoruz. Yüz üzerinde ortaya çıkan küçük akneler kendi kendilerine geçerler ve geride çokta önemli izler bırakmazlar. Akneler özelliklede sıkıldıkları zaman oldukça kötü görünen lekeler bırakmaktadır. Ergenlikte kendiliğinden iyileşen aknelerde, gerisinde izler bırakan çeşitlerdendir. Estetik alanda yapılan bazı yöntemler akne izlerini yok etmek açısından oldukça önemlidir. E vitamini ile sağlıklı yaşam makalemize göz atmak ister misiniz?

Akne izlerini yok etmek açısından en sık şekilde yapılan estetik tedavi yöntemi ”kimyasal peeling” dir. Bu yöntemde, cildinizin sorunlu üst tabakasının ince yüzeyi soyulmaktadır. Bu şekilde çokta derin olmayan akne izlerinin görünen önemli bir kısmı yok edilmektedir. Akne izleri, yöntemle birlikte dikkat çekmeyecek şekle girse de, bir çok kadın yöntemi sert olduğu için benimsememektedir. Bunun yanı sıra, bu yöntemin yapılmasının ardından dikkat edilmesi gereken durumlar oluşmaktadır. Örneğin, yaptıran kişinin, yüzünü sıkıntıya sokacak hareketlerden kaçınması gerektiği ve güneş ışınlarına karşı belli bir süre yüzün korunması gerekmesi şeklinde bir takım sebepler, bayanları bu yöntemden itmektedir.

Akne izlerine karşı uygulanan bir başka yöntem ise, ”lazerle peeling”dir. Bu tedavi şeklinde, lazer direk olarak akne izinin temeline uygulanmaktadır. Fakat bu yöntemin tek seansta halledilememesi ve istenilen başarılı sonuçların tam olarak alınamamasından ötürü, tercih edilme oranı kimyasal peelinge göre daha azdır. Tabi bu yöntemde, diğerine nazaran yaşanan sürecin sıkıntısız atlatılması bu tedavi yöntemini, düşünebileceklerinizin arasına taşımaktadır.

Akne izleri için, estetik operasyonları tercih etmeyen bayanlarımız için önerebileceğimiz diğer yöntem ise, bu amaç için özel hazırlanmış bakım ürünlerini alarak, evlerinde doğru şekilde, düzenli olarak kullanmalarıdır. Bu şekilde, geçmeye müsait olan ve fazla derin olmayan akne izleriniz anında müdahale ve doğru ürünlerle iyileşebilecektir.

Yine tüm bu estetik müdahaleler ve bakım teknikleri haricinde size tavsiye edebileceğimiz en önemli ayrıntılardan bir tanesi de, beslenmenize dikkat ederek, düzenli yaşamanız ve spor yapmanızdır. Sağlıklı beslenen ve sağlıklı yaşayan bir bireyin cildi de sağlıklı olacaktır ve kendini düzenli olarak yenileyebilecektir. Bu şekilde yüzde bulunan akne ve izlerinin iyileşme sürecide kısalmış olacaktır.

Türkiye’nin en çok tercih edilen kadın sitelerinden birisi kadınca notlar sitesi adına hazırlanmıştır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.