2019 ilkbahar Yaz Modası ve Trendleri

2019 ilkbahar Yaz Modası ve Trendleri

2019 ilkbahar yaz modası trendleri şimdiden podyumlarda esmeye başladı. Bu senenin bahar modası bir çok eleştirmeni şaşırtarak, görücüye çıktı. Bu şaşkınlığın en büyük nedeni de 2019 ilkbahar-yaz modasının geçen senenin trendleriyle kıyaslandığında oldukça farklı çizgiler barındırması şeklinde açıklayabiliriz. Kübik ve monokrom tasarımları saymayacak olursak, hemen hemen bütün çizgiler 2014 ilkbahar-yaz modasıyla farklılık gösteriyor ve birbiriyle örtüşmüyor. Baktığımızda hemen her model renkleri ve çizgileriyle tamamen farklı tasarımlara hakim görünüyor.

Bu senenin bahar modasında hangi renkler in yükselişte olduğunu gözden geçirelim.

2019 ilkbahar Yaz modasında trend olacak renkler

  • Marsala; bu renk 2019 yılının rengi olarak seçilmiş bir renk. 2019 yılında marsala renginde abiyelerde başta olmak üzere, birçok aksesuarda elbise ve çantada bu renkle karşılaşmak mümkün olacak.
  • Aqua Mavi; Bu renk turkuaza oldukça yakın bir mavi tonu. 2019 yazında birçok elbise ve aksesuarda kullanılacak.
  • Greyfurt; Greyfurt rengine Milano Moda Haftası’nda oldukça yer verilmiş. Birçok bilindik modacı tasarımlarında tek parça minilerden, kışlık montlara kadar her alanda bu renge yer ayırmış.
  • Mari gold; 2019 yaz aylarında, özel geceleriniz için, alışılmış renkler giyinmeyi unutun. Bu renk bir çok yazlık abiyede, değişik modellerde kullanılmış.
  • Pastel sarı; Uzun senelerdir kullanılmayan pastel sarı renkleri, bu sene bir farklılıkla podyumları süsledi. Özellikle ilkbahar-yaz modasının ofis elbisesi modellerinde iddialı tasarımlarla karşımıza çıkacak.
  • Lila; Lila rengi 2009-2010 yıllarında altın çağını yaşadı diyebiliriz. 2019 ilkbahar-yaz modasında da tekrar karşımıza çıkan lila rengi, baskılı ve desenli pantolon modelleri, tek parça mini ve diz altı elbiseler, abiye kıyafetler başta olmak üzere pek çok tasarımda öne çıkacak renklerden biri olacak.
  • Pas rengi (Rus); Bu renk için söylenebilecek çok şey var diyebiliriz. Kırmızı, kahverengi ve turuncunun eşsiz uyumuyla birlikte meydana gelen pas rengi, bayanlara müthiş yakışan renklerin ilk sıralarında yer alıyor. 2019 yılı bu renkle şenlenecek. Transparan kıyafetlerde ve deniz modasında bu renk, rüzgârlar estirecek.
  • Elektrik mavisi; Oldukça saygı toplayan bu renk, 2019 yazında da yerini korumaya devam edecek.
  • Şişe yeşili; Koyu ve parlak bir hakiki yeşil tonu olan bu renk, 2019 ilkbahar-yaz modasında ara ara kullanılacak renklerden bir tanesi.
  • Fuşya renklerininde bir çok bayana yakıştığını ve tam yaz rengi olduğunu düşünürsek göz atmanız yararınıza olacaktır. Daha önce sizler için hazırlamış olduğumuz ” Fuşya rengi elbise kombinleri ” adlı yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.